Area Sales Supervizor Republica Moldova

Sarantis Romania SA
Oraș: Chișinău
Studii: Universitate
Experiența de munca: De la 3 ani
Salariu: Nespecificat
Program de muncă: Full-time
Companie: Sarantis Romania SA
Titlu: Area Sales Supervizor - Republica Moldova
Localizare: Chisinau
Departament: Vanzari
Reportare: Area Sales Manager
Descriere
Rolul de Area Sales Supervizor presupune supravegherea operațiunilor de vânzări si merchandising a marcilor Sarantis Romania in Republica Moldova cu scopul de a asigura o creștere consistentă și profitabilă a vânzărilor.
Atributii si Responsabilitati

Implementarea strategiei de vanzari a Companiei si a planului anual de afaceri
Realizarea obiectivelor de vanzari ale Companiei
Construirea și menținerea relațiilor de colaborare cu partenerii de afaceri si cu clientii
Monitorizarea indeaproape si analizarea regulata a performantei in vanzari, precum si a activitatii competitiei
Identificarea tendintelor pietei, a provocarilor si a oportunitatilor
Propunerea proactiva de masuri de imbunatatire a performantei
Intocmirea necesarului de achizitie lunara
Dezvoltarea si implementarea planului de imbunatatire a distributiei numerice si ponderate impreuna cu echipa de vanzari a partenerului de afaceri
Oferirea de suport reprezentantilor de vanzari ai partenerului de afaceri in relatia cu clientii si stabilirea de intalniri regulate cu principalii clienti in vederea intelegerii nevoilor si identificarea oportunitatilor
Colaborarea cu alte departamente in vederea optimizarii proceselor si cresterea vizibilitatii si notorietatii marcilor din portofoliul Sarantis la nivelul punctului de vanzare
Respectarea intocmai a politicilor si valorilor Companiei

Competente / Aptitudini

Comunicare excelenta, abilitați de negociere și lucru în echipa
Capacitate analitica
Persoana dinamica, proactiva, energica, orientata catre solutii si rezultate
Intelegere buna a pietei si clientilor
Bune abilitati de planificare, organizare si prioritizare

Educatie si Experienta

Studii superioare finalizate
Minim 5 ani în vânzări. Experiența în vânzări de produse non-food constituie un avantaj.
Minim 3 ani experienta in coordonarea echipelor
Domiciliul in Chisinau
Cunostinte bune de MS Office (e.g. Excel)
Cunoasterea limbii engleze constituie un avantaj
Permis de conducere categoria B
Email: RO-Hr@sarantisgroup.com
Atașează CV-ul CV de pe site
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Ai un CV pe site? Intră
Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Adaugă o scrisoare de intenție
Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide